Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

1994 yılından beri plastik hammadde ticareti üzerine faaliyet gösteren Uçar Plastik günümüzde, geçmişten gelen tecrübesini genç ve girişken kadrosu sayesinde dinamizm ve yenilikçilikle birleştirmiştir. İlk olarak 2011 yılında Işıkkent Bornova’da 3000m2 kapalı alana sahip fabrikasını bünyesine katarak yatırım hamlesini başlatan firma ,lojistik avantajlı merkezi depo ve fabrika alımı ile başlayan bu hamleyi, mevcutta bulunan mikronize polimer üretimine eklenen çift vidalı kompaund hattı ile devam ettirmiştir. 


Artan müşteri ihtiyaçlarına istinaden Çevre Bakanlığından alınan lisans ile de Uçar Plastik, İzmir’de plastik geri kazanımı yapabilen sayılı firmalar arasında yerini almıştır. Plastik geri kazanımı yaparak müşterilerine distribütörlüğünü yaptığı orijinal polimer portföyünün yanı sıra, sektörünün ihtiyaç duyduğu mikronize toz polimer, nitelikli geri dönüşüm plastik ve özel formüle edilmiş kompaundların  üretimine de devam etmektedir. Sahip olduğu teknik bilgiyle müşterilerine makine-malzeme seçimi, problem çözümü gibi konularda da danışmanlık sağlayan firma bu özellikleriyle de rakiplerinden ayrılır.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin  hammadde  ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayabilmek için güvenilir tedarik, dağıtım ve üretim kanalları kurmak, onlara teknik açıdan yeterli bilgileri sağlayarak kaliteli hizmet verebilmektir.